Do czego służą szorowarki jednotarczowe?
W magazynach, biurach restauracjach czy salach fitness mamy do czynienia z dużymi powierzchniami, które wymagają różnego rodzaju czynności higienicznych.
W ramach codziennej pielęgnacji, dbania o czystość wymagają one mycia a okresowo dogłębnego, czyszczenia. W przypadku, gdyby prace te miały być wykonywane manualnie, nie tylko trwałyby stanowczo za długo, byłyby męczące, ale nie byłyby efektywne. Ręczne czyszczenie przy użyciu szczotki i wody dużych powierzchni nie pozwala na utrzymanie czystości na najwyższym poziomie na całej mytej przestrzeni. Jak zatem podejść do tematu czystości w miejscach, gdzie mamy duże powierzchnie do czyszczenia? Naszym zdaniem najlepsze efekty uzyska się, stosując urządzenia czyszcząco-myjące zwane szorowarkami.
Czym są szorowarki jednotarczowe?
Szorowarki to urządzenia czyszczące służące do głębokiego czyszczenia twardych powierzchni wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Urządzenia te polecane są do szorowania i froterowania (polerowania) podłóg wykonanych z:
- kamienia,
- PCV,
- drewna (podłogi z parkietu),
- betonu (lastriko).
Warto decydując się na zakup urządzenia czyszczącego w postaci szorowarek zastanowić się nad ich dodatkowym wyposażeniem. Obecnie na rynku występuje szorowarki jednotarczowe, które mają szereg udogodnień w postaci np. szczotek z różną twardością włosia, jak również modele z tzw. bonetami, czyli nakładkami z mikrofazy, które czyści podłogę jednocześnie wchłaniając wyszorowany brud i pozostawiając podłogę delikatnie wilgotne. Ta metoda polecana jest głównie do pielęgnacji i czyszczenia wykładzin o niskim i gęstym runie.
Zalety stosowania szorowarek?
W przypadku obiektów użyteczności publicznej jak szkoły, szpitale biblioteki czy muzea szorowarki pozwalają na dokładne oczyszczenie wszelkich ciągów komunikacyjnych. Dzięki nim nie tylko oszczędzamy czas, ale również zmniejszamy zużycie środków czystości w porównaniu do tradycyjnych metod pielęgnacji podłóg. Tam, gdzie dziennie korzysta z danego obiektu dużo ludzi czyszczenie podłóg i wykładzin musi odbywać się nie tylko z odpowiednią częstotliwością, ale przede wszystkim bezpiecznymi dla danej nawierzchni czy to metodami czy środkami chemicznymi.
Zastanawiając się nad rodzajem szorowarki do czyszczenia powierzchni przemysłowych, czy też usługowych nie bez znaczenia jest ich sposób konserwacji. Szorowarki jednotarczowe ze względu na prostą konstrukcję nie tylko są ekonomiczne (ich koszty eksploatacyjne są na niskim poziomie), ale również praktycznie bezawaryjne. Do wyboru, celem maksymalnego dopasowania działania szorowarki do potrzeb użytkownika występują urządzenia zasilane akumulatorem, bądź energię elektryczną z sieci. Dodatkowo konstrukcja maszyny do szorowania umożliwia czyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc, narożników ze względu na zamontowane szczotki poza obrys maszyny.